Czapka kolarska pod kask

Pewnie od czasu do czasu większość z Was zadało sobie pytanie po co zakładamy czapkę pod kask? Przed noszeniem kasków czapka była oczywistym wyborem, bo chroniła przed słońcem, deszczem, czy wiatrem. Jednak…

Czapka kolarska tak czy nie

Dziś, gdy nie wyobrażamy sobie jazdy bez kasku, po co mamy zakładać czapkę? Czapka kolarska to nie tylko estetyczny dodatek do stylówy kolarskiej, ale bardzo praktyczny element stroju kolarskiego. W sumie z tych samych powodów co wcześniej. Czapki wciąż chronią głowę przed różnymi warunkami pogodowymi. Nie zapominajmy o owadach, z którymi zdarza nam się spotkać na drodze. Czasem taki owad może wpaść w otwory w kasku, a czapka może osłonić przed niepożądanym ugryzieniem.
Dodatkowo czapka izoluje nas od twardych elementów kasku, pozwala mu pewniej trzymać się na głowie. Wewnątrz czapki, naszą głowę okala potnik, który zatrzymuje pot, zanim ten skapnie nam do oczu.

Daszek opuszczony czy podniesiony
Oprócz praktycznego zastosowania czapki, pozostaje aspekt wyłącznie estetyczny. Wiele lat temu czapki kolarskie były po prostu białe. Było to praktyczne zastosowanie. Teraz już są przeróżne, kolorowe, komiksowe, jednokolorowe czy ze śmiesznymi napisami na daszkach. Bo w założonej pod kask czapeczce jednym elementem, który widać jest daszek. Większość kolarzy nosi daszek podniesiony, natomiast daszek opuszczony w dół też ciekawie wygląda, dodatkowo chroni oczy od słońca czy deszczu.

Czapki na duże głowy
Ubrania szyte są według rozmiarów, aby jak najlepiej odpowiadały różnym sylwetkom ludzi. W przypadku czapeczki już nie zawsze tak jest. Więc teraz najlepiej uszyć czapeczkę, która będzie pasował na małe i duże głowy. Na każdej głowie powinna wyglądać dobrze, daszek powinien odpowiednio układać się. Można to osiągnąć m.in. wszywając elastyczną gumkę. Nasze czapki pasują zarówno na głowy dziecięce jak i na bardzo duże głowy. Jeden z naszych zadowolonych klientów ma 62 cm obwodu głowy i jak sam przyznał: „pierwszy raz ma czapkę, którą nosi z przyjemnością”!

Nasze czapki znajdziesz tu.

Nowości

Produkt jest chwilowo niedostępny. Zostaw nam kontakt do siebie, aby otrzymać informację o dostępności.

Bestsellery

Odzież na każde warunki

Lato

Oddychająca odzież na upały

Jesień

Ciepła i oddychająca odzież na temperatury kilka - kilkanaście stopni Celsjusza

Zima

Ciepła odzież membranowa na zimno i mróz

Deszcz

Lekka membrana na deszczowe warunki

Zapisz się na newsletter i zgarnij 10% zniżki